Loading...
This article comes from the old version of WMASG, therefore display may deviate from the standards of the current system.

ŚDM: Czasowy zakaz przenoszenia broni

20.07.2016Author: RegdornComments: 23

Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA od 20.07 (dzisiaj) do 1 sierpnia obowiązuje zakaz przenoszenia broni na terenie województwa małopolskiego i śląskiego.

Z powodu podwyższonego zagrożenia terrorystycznego i dla zwiększenia bezpieczeństwa najpierw szczytu NATO w Warszawie, a teraz Światowych Dni Młodzieży, MSWiA wprowadziło rozporządzenie o czasowym zakazie przenoszenia wszelkiego rodzaju broni w stanie rozładowanym. W związku z ŚDM zakaz trwa od dzisiaj, 20.07 do 1.08 i obowiązuje w województwach małopolskim i śląskim.

Jak to się ma do nas? Teoretycznie nijak, a praktycznie warto też się zastosować. ASG nie podpada pod ustawę o broni i amunicji, jednak broń przypomina lepiej niż niejedna wiatrówka. W świetle ostatnich wydarzeń na świecie i rangi wydarzenia wiemy z całą pewnością, że podczas ŚDM służby będą bardzo przeczulone. Wystarczy też, że któryś pielgrzymów podniesie alarm i nieszczęście gotowe.

Wobec powyższego zalecamy Wam na te dwa weekendy (w tygodniu też) zaniechać aktywność airsoftową w Małopolsce i na Śląsku. Dla bezpieczeństwa Waszego, osób postronnych i... naszego wspólnego hobby.

 

Przydatne linki

Treść rozporządzenia MSWiA (PDF)

Oceń i skomentuj

Loading...